Moja przyszłość

logo.png [716x63]

W roku szkolnym 2014/2015 realizowany jest w szkole projekt „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych).

Projekt trwa do  końca czerwca 2015 r. Są nim objęci uczniowie klas V – VI i II – III gim. Udział w projekcie jest nieodpłatny.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne:

• z języków angielskiego,
  • przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
  • zajęć związanych z poradnictwem i doradztwem edukacyjno-zawodowym,

Większość z nich odbywa się w szkole. Organizowane są także całodzienne zajęcia w formie wycieczek terenowych i wyjazdów do Warszawy na zajęcia w instytucjach związanych z nauką, kulturą, edukacją.

Zorganizowane zajęcia pozwolą na rozwój kompetencji kluczowych zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego Rady. Będą również szansą na zbudowanie solidnych podstaw, które pomogą w uczeniu się i nabywaniu wiadomości i umiejętności niezbędnych do pomyślnego kontynuowania nauki na kolejnych etapach edukacji.

Małgorzata Orlikowska

Asystent koordynatora projektu