28 listopada 2019 12:02 | Aktualności

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Od marca 2018 roku nasza szkoła uczestniczy w programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza, o nazwie Edukacyjna Sieć Antysmogowa - „ESA”, realizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

Szkoła została wyposażona w czujniki, badające jakość powietrza na terenie zewnętrznym szkoły i wewnątrz budynku. Dane zbierane przez czujniki umożliwiają uczniom nie tylko bieżące obserwowanie jakości powietrza, ale także wykonywanie pod kierunkiem nauczycieli własnych badań i obserwacji stanu jego czystości oraz zmian, dokonujących się pod wpływem czynników atmosferycznych.

Więcej informacji o projekcie i wyniki pomiarów powietrza w szkołach uczestniczących w projekcie na stronach:

Małgorzata Orlikowska