18 grudnia 2019 12:51 | Aktualności

Wędrująca książka

Uczniowie naszej szkoły: Pola Ktoś, Igor Koziński, Grzegorz Sawa biorą udział w projekcie edukacyjnym “Wędrująca książka”.

W związku z projektem 26 listopada odbyły się warsztaty literackie z autorką książek Agnieszką Olszanowską. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jak wygląda praca pisarza od kuchni.

Program jest realizowany pod patronatem Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie kilkunastu szkół z powiatu nowodworskiego będą przez kilka miesięcy pisać część książki zatytułowanej „P jak przyjaźń”. W wylosowanej kolejności przedstawiciele każdej szkoły będą tworzyli jeden rozdział książki. Mają na to dwa tygodnie. Nasi uczniowie wcielą się w rolę pisarzy i ilustratorów po feriach zimowych. Ostateczny kształt książka dla dzieci i młodzieży przybierze jeszcze w tym roku szkolnym. Zostanie zredagowana i wydana. Wówczas każdy będzie mógł zapoznać się z efektem pracy wielu osób. Trzymany kciuki za wenę twórczą naszych koleżanek i kolegów.

Katarzyna Kozińska

Zdjęcia: