20 grudnia 2019 11:55 | Aktualności

Lubimy pomagać

W tym semestrze w naszej szkole odbyło wiele akcji charytatywnych.

Pierwszą z nich była akcja „ZAMIAST KWIATKA”, podczas której zamiast kupować nauczycielom kwiaty na Dzień Nauczyciela, zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy.  Uczniowie klasy szóstej Adam Czajkowski i Natalia Bogucka zbierali pieniądze dla Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Do akcji włączyli się rodzice,  dzięki czemu udało się zebrać 780 zł .

Kolejną akcję przeprowadziły uczennice klasy siódmej: Oliwia Sierotowicz, Weronika Łuszczewska i Aleksandra Barzyc, które zorganizowały zbiórkę  rzeczy dla pobliskiego schroniska. Akcja nadal trwa, można przynosić koce, karmę, wszelkie zabawki dla zwierząt, itp. Wszyscy rozumieją, jak duże  potrzeby mają nasi czworonożni przyjaciele i chętnie przynoszą dary dla zwierząt.

Kolejną akcją była „PACZKA DLA BOHATERA”, czyli zbiórka żywności i rzeczy dla kombatantów, udało się zebrać nie tylko produkty żywnościowe, ale także wiele potrzebnych przedmiotów. Inicjatorem akcji był uczeń klasy VII Jakub Zwoliński. Tu także nie zawiedli ani rodzice, ani dzieci. Na pochwałę zasługują przede wszystkim nasi najmłodsi, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do zbiórki.

Czwartą akcją w tym roku był kiermasz świąteczny, który odbył się 12 grudnia. Rodzice mogli tam zakupić na nim ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z klas I-IV z inicjatywy, pod czujnym okiem i dużym wsparciem pani  Katarzyny Figury. Tegoroczne ozdoby były bardzo ciekawe i oryginalne, dlatego też rodzice chętnie je kupowali.

Na kiermaszu można też było nabyć obrazy wykonane przez uczennicę klasy VIII Polę Koroś. Sprzedażą zajmowali się uczniowie klasy VIII: Jakub Trzpioła, Martyna Stach, Julia Górecka, Pola Koroś i Marcin Nosarzewski. Łącznie udało się zebrać 1460 zł, które zostały przekazane na dom dziecka im. Piusa IX w Chotomowie.

Ostatnią już, nadal trwającą akcją jest „GÓRA GROSZA”. Zebrane do wielkiego słoja pieniądze zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się we własnych rodzinach. Do słoja, który stoi na dolnym korytarzu, cały czas można jeszcze wrzucać pieniądze – akcja trwa do 2 stycznia.

Nauczycielom, rodzicom, uczniom                                                                                                      za zaangażowanie, za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość

DZIĘKUJEMY!

Jakub Trzpioła, Martyna Stach klasa VIII