03 marca 2020 14:55 | Aktualności

O Pikniku

To był wyjątkowy dzień

29 lutego w Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Małocicach odbył się piknik charytatywny „Razem dla Pawła”, którego celem była zbiórka środków na pomoc w sfinansowaniu leczenia Pawła Głodkowskiego, męża jednej z nauczycielek naszej szkoły.

W organizację wydarzenia oprócz Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcji Szkoły bardzo  aktywnie włączyli się też Rodzice, Uczniowie, lokalne firmy i organizacje oraz osoby prywatne. Rozmach i skala przedsięwzięcia zaskoczyły chyba nas wszystkich!

Piknik rozpoczął się warsztatami bębniarskimi, zorganizowanymi i sfinansowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czosnowie, które poprowadził Ricky Lion. Następnie w centrum wydarzeń pojawiła się Kapka Zabaw i Animacji – Pani Agata Pierścieniak, która ze swoimi animatorkami przygotowała konkursy, zabawy i animacje dla najmłodszych uczestników pikniku.

Jednocześnie w całej szkole odbywały się warsztaty serowarskie, garncarskie, decupage’u, produkcji świec – wszystko zorganizowane i przeprowadzone przez Rodziców i Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim. Zapaleni gracze komputerowi mogli pograć w gry sprzed kilkudziesięciu lat w zorganizowanej przez Pana Leszka Gizińskiego ze Stowarzyszenia Slavia Masovia „Gralni Retro”. Nie zabrakło także takich nieodłącznych elementów pikniku, jak: malowanie buziek i tatuaży, zaplatanie warkoczyków oraz fotobudka.

Zaplecze gastronomiczne, czyli: kawiarenkę z kawą, gorącą czekoladą i zimową herbatką, ciasta i desery, sałatki, przekąski, barszczyk, bigos, wędliny, chlebek ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz stoisko z grillem i grochówką również przygotowali Rodzice przy współudziale okolicznych sklepów i firm, które zechciały sponsorować nasze wydarzenie. Pisząc o udziale Rodziców w przygotowaniach do pikniku nie można nie wspomnieć o inicjatywie Pani Alicji Sawy, dzięki której obsługa imprezy i wolontariusze mieli tematyczne koszulki przygotowane na tę imprezę.

Największą atrakcją eventu była loteria fantowa przygotowana i prowadzona przez Nauczycielki i Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim.

Wiele emocji podczas pikniku wzbudziły licytacje prowadzone z ogromnym zaangażowaniem przez Panią Wioletę Karabin. Licytowane były m. n. obrazy i grafiki podarowane przez uczniów naszej szkoły – Polę Koroś i Filipa Kocura, vouchery i bony upominkowe na różnorodne usługi podarowane przez lokalnych przedsiębiorców, zestawy naczyń do sushi, ozdoby i dekoracje do domu i ogrodu i wiele innych atrakcji podarowanych przez Darczyńców. Oprócz licytacji można było wziąć udział w kiermaszu, na którym sprzedawano rękodzieło, książki, biżuterię, kosmetyki i wiele innych różności przygotowanych i przyniesionych przez Darczyńców.

Nie sposób nie wspomnieć o koncercie Młodych Talentów. Na scenie wystąpili: Kinga Bodzak – laureatka konkursów i festiwali wokalnych, w niesamowicie nastrojowym repertuarze, Mateusz Marcinkowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Małocicach, Marcelina Słabolepsza – 13-letnia wicemistrzyni Polski w hip-hopie w kategorii wiekowej 16+, uczennica Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim – w pokazie tańca. Na koniec scenę opanował zespół Rock or Not z Czosnowa, który mocnym brzmieniem zakończył imprezę.

Występy miały profesjonalną oprawę. Modułowa scena, oświetlenie, nagłośnienie i cała obsługa techniczna to prezent od jednego z Rodziców naszej szkoły Pana Adama Dolińskiego ze wsparciem Pana Krzysztofa Sidora.

Piknik „Razem dla Pawła” pokazał nam wszystkim, ile możemy razem. Pokazał też, w jakiej mamy szczęście żyć społeczności, jakich mamy Współpracowników, Rodziców, Uczniów i Przyjaciół – wspaniałych ludzi o wielkich sercach.

29 lutego w Szkole Podstawowej w Małocicach czuło się prawdziwie rodzinną, ciepłą, cudowną atmosferę – byliśmy razem dla Pawła. Taką właśnie jesteśmy społecznością – mamy z czego być dumni!

Szczegółowa listę firm, organizacji i osób, które nie zostały wymienione w tekście, a w znacznym stopniu przyczyniły się do organizacji pikniku charytatywnego „Razem dla Pawła” zostanie zamieszczona na stronie szkoły.

Tekst: Patrycja Siewiera-Kozłowska, nauczycielka SP w Małocicach

Zestawienie sponsorów: Ewa Karasiewicz, nauczycielka SP w Małocicach

Zdjęcia: Marta Więckowska, nauczycielka SP w Małocicach

Piknik Charytatywny ,,Razem dla Pawła"