„Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową im. Macieja Rataja w Małocicach jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz.”

Aktualności

03 marca 2020 14:55 | Aktualności

O Pikniku

To był wyjątkowy dzień

29 lutego w Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Małocicach odbył się piknik charytatywny „Razem dla Pawła”, którego celem była zbiórka środków na pomoc w sfinansowaniu leczenia Pawła Głodkowskiego, męża jednej z nauczycielek naszej szkoły.

W organizację wydarzenia oprócz Nauczycieli, Pracowników i Dyrekcji Szkoły bardzo  aktywnie włączyli się też Rodzice, Uczniowie, lokalne firmy i organizacje oraz osoby prywatne. Rozmach i skala przedsięwzięcia zaskoczyły chyba nas wszystkich!

Piknik rozpoczął się warsztatami bębniarskimi, zorganizowanymi i sfinansowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czosnowie, które poprowadził Ricky Lion. Następnie w centrum wydarzeń pojawiła się Kapka Zabaw i Animacji – Pani Agata Pierścieniak, która ze swoimi animatorkami przygotowała konkursy, zabawy i animacje dla najmłodszych uczestników pikniku.

Jednocześnie w całej szkole odbywały się warsztaty serowarskie, garncarskie, decupage’u, produkcji świec – wszystko zorganizowane i przeprowadzone przez Rodziców i Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim. Zapaleni gracze komputerowi mogli pograć w gry sprzed kilkudziesięciu lat w zorganizowanej przez Pana Leszka Gizińskiego ze Stowarzyszenia Slavia Masovia „Gralni Retro”. Nie zabrakło także takich nieodłącznych elementów pikniku, jak: malowanie buziek i tatuaży, zaplatanie warkoczyków oraz fotobudka.

Zaplecze gastronomiczne, czyli: kawiarenkę z kawą, gorącą czekoladą i zimową herbatką, ciasta i desery, sałatki, przekąski, barszczyk, bigos, wędliny, chlebek ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz stoisko z grillem i grochówką również przygotowali Rodzice przy współudziale okolicznych sklepów i firm, które zechciały sponsorować nasze wydarzenie. Pisząc o udziale Rodziców w przygotowaniach do pikniku nie można nie wspomnieć o inicjatywie Pani Alicji Sawy, dzięki której obsługa imprezy i wolontariusze mieli tematyczne koszulki przygotowane na tę imprezę.

Największą atrakcją eventu była loteria fantowa przygotowana i prowadzona przez Nauczycielki i Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim.

Wiele emocji podczas pikniku wzbudziły licytacje prowadzone z ogromnym zaangażowaniem przez Panią Wioletę Karabin. Licytowane były m. n. obrazy i grafiki podarowane przez uczniów naszej szkoły – Polę Koroś i Filipa Kocura, vouchery i bony upominkowe na różnorodne usługi podarowane przez lokalnych przedsiębiorców, zestawy naczyń do sushi, ozdoby i dekoracje do domu i ogrodu i wiele innych atrakcji podarowanych przez Darczyńców. Oprócz licytacji można było wziąć udział w kiermaszu, na którym sprzedawano rękodzieło, książki, biżuterię, kosmetyki i wiele innych różności przygotowanych i przyniesionych przez Darczyńców.

Nie sposób nie wspomnieć o koncercie Młodych Talentów. Na scenie wystąpili: Kinga Bodzak – laureatka konkursów i festiwali wokalnych, w niesamowicie nastrojowym repertuarze, Mateusz Marcinkowski – uczeń Szkoły Podstawowej w Małocicach, Marcelina Słabolepsza – 13-letnia wicemistrzyni Polski w hip-hopie w kategorii wiekowej 16+, uczennica Szkoły Podstawowej w Kazuniu Polskim – w pokazie tańca. Na koniec scenę opanował zespół Rock or Not z Czosnowa, który mocnym brzmieniem zakończył imprezę.

Występy miały profesjonalną oprawę. Modułowa scena, oświetlenie, nagłośnienie i cała obsługa techniczna to prezent od jednego z Rodziców naszej szkoły Pana Adama Dolińskiego ze wsparciem Pana Krzysztofa Sidora.

Piknik „Razem dla Pawła” pokazał nam wszystkim, ile możemy razem. Pokazał też, w jakiej mamy szczęście żyć społeczności, jakich mamy Współpracowników, Rodziców, Uczniów i Przyjaciół – wspaniałych ludzi o wielkich sercach.

29 lutego w Szkole Podstawowej w Małocicach czuło się prawdziwie rodzinną, ciepłą, cudowną atmosferę – byliśmy razem dla Pawła. Taką właśnie jesteśmy społecznością – mamy z czego być dumni!

Szczegółowa listę firm, organizacji i osób, które nie zostały wymienione w tekście, a w znacznym stopniu przyczyniły się do organizacji pikniku charytatywnego „Razem dla Pawła” zostanie zamieszczona na stronie szkoły.

 

Tekst: Patrycja Siewiera-Kozłowska, nauczycielka SP w Małocicach

Zestawienie sponsorów: Ewa Karasiewicz, nauczycielka SP w Małocicach

Zdjęcia: Marta Więckowska, nauczycielka SP w Małocicach

Przeczytano: 180 razy. Wydrukuj|Do góry

Piknik Charytatywny ,,Razem dla Pawła"