05 marca 2020 10:59 | Aktualności

Konkurs recytatorski

W środę, 4 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III i oddziału „0”. Swój udział zgłosiło 11 uczniów. Wśród wybranych do recytacji utworów królowały wiersze Jana Brzechwy, ale pojawili się też inni autorzy.

Jury w składzie:  P. Patrycja Siewiera- Kozłowska, P. Marta Więckowska i P. Izabela Królak miało twardy orzech do zgryzienia, bo poziom był wyrównany, a interpretacja wierszy bardzo ciekawa. Po burzliwej naradzie udało się wyłonić laureatów konkursu:

I miejsce zajęła Amelia Musielak z kl. III za interpretację wiersza „Cała doskonała” Jerzego Jarka

II miejsce – Lena Andrzejczak z kl. „0” za interpretację wiersza „Samochwała” Jana Brzechwy

III miejsce ex aequo: Zuzia Nosarzewska z kl. „0” za wiersz „Chory kotek” Stanisława Jachowicza i Grzegorz Skarbek z kl. III za wiersz „Leń” Jana Brzechwy.

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Kwiatkowska z kl. III za interpretację utworu „Miś” Wiktorii Danielak, Fabian Wojcieski z kl. „0” za wiersz „Kwoka” J. Brzechwy i Adaś Miller, także z kl. „0” za wiersz „Kaczka Dziwaczka” J. Brzechwy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki oraz gromkie brawa od zgromadzonej widowni.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!